Wszystkie kategorie

Aktualności

Strona główna > Aktualności

Obróbka linii produkcyjnej sklejki

Czas: 2022-04-24 Trafienia: 22

Jak wykonano sklejkę?

Procedura wytwarzania sklejki

linia do produkcji sklejki,

3-1

Technologia obróbki sklejki:

W procesie produkcyjnym cięcie kłód, obieranie, suszenie, przenoszenie, prasowanie na gorąco, przycinanie krawędzi, szlifowanie wpływają na marnotrawstwo. Odpadem są pozostałości po obróbce (materialność) i kurczeniu (niematerialność). Marnotrawstwo drewna jest związane z materiałem, specyfikacją kłody, możliwościami sprzętu, technologią i specyfikacją produkcji.

1) Korowanie kłody:

Korowarka do kłód:

3-2

Zwykle długość dziennika importu przekracza 6 metrów. Cięcie według wymaganej technologii długości i jakości. Długość cięcia powinna odpowiadać długości produktu i resztek. Na przykład produkt ma wymiary 1220 mm * 2440 mm, długość cięcia zwykle wynosi 2600 mm lub 1300 mm. długość kłody, wygięcie i wady wpływają bezpośrednio na wydajność sklejki. Pozostałości to drobne kawałki drewna, ścinki, trociny, tec. Wskaźnik strat przy cięciu kłody wynosi 3%-10%.

3-3

2) Łuszczenie forniru:
Najpopularniejszym procesem produkcji sklejki jest obieranie. Grubość forniru tylnego wynosi około 0.6 mm, grubość forniru rdzenia i forniru środkowego wynosi około 1.8 mm.

3-4

3) Suszenie:

Fornir jest wilgotny. należy go wysuszyć zgodnie z wymaganiami technologii. Po wyschnięciu skurczy się. Wymiar zmniejszy się. Długość, szerokość, grubość forniru się skurczą. Odpady termokurczliwe są związane z materiałem drzewnym, zawartością wilgoci, grubością forniru. Skurcz marnotrawstwa wynosi 4%-10%.

1. Suszenie rur stalowych

3-5

2. Solidna suszarka do prasowania z gorącą płytą

3-6


3. Suszarka rolkowa

3-7

4) Obsługa forniru:

Obsługa obejmuje cięcie, składanie forniru i naprawianie. Przyciąć fornir strefowy do forniru specyfikacji lub odpowiedniego rozmiaru, który można złożyć. Wąską okleinę strefową można połączyć w jedną okleinę. Fornir z wadami można naprawić w celu zakwalifikowania. Marnotrawstwo w tej części dotyczyło materiału kłody, jakości łuszczonego forniru, jakości suszu i umiejętności obsługi pracownika. Wskaźnik marnotrawstwa wynosi 4%-16%. Wskaźnik odpadu sklejki z przerobu sklejki importowanej wynosi 2%-11%.

Linia do montażu forniru lub montaż ręczny

3-8

3-9

3-10

5) Prasa na zimno:

3-11

Prasa na zimno podstawowa maszyna do produkcji sklejki. Ta maszyna jest również nazywana pre-press. Fornir po sklejeniu i zmontowaniu najpierw zostanie uformowany w pustą płytę przez prasę na zimno. Następnie zostanie przeniesiony wózkiem widłowym na gorącą prasę.

6) Prasa na gorąco:

3-12

Fornir należy skleić i ułożyć w stos, a następnie skleić w zadanej temperaturze i docisku na gorąco. Wraz ze zmianami temperatury i zawartości wilgoci forniru, fornir będzie się kurczył. Straty skurczowe są związane z temperaturą, ciśnieniem, czasem prasowania na gorąco, materiałem drzewnym, zawartością wilgoci, współczynnik strat wynosi 3%-8%

7) Przycinanie krawędzi:

3-13

Przycinanie krawędzi boku sklejki od prasy na gorąco do wykwalifikowanej płyty ze sklejki. Pozostaje związane z pozostałościami po procesie i wymiarem produktu. Produkcja jest większa, marnotrawstwo mniejsze. Wskaźnik marnotrawstwa wynosi 6%-9%

8) Szlifowanie

Szlifowanie powierzchni sklejki w celu jej poprawienia. Marnotrawstwo to proszek. Jakość forniru jest dobra, szlifowanie jest mniejsze. Współczynnik strat wynosi 2% -6%

3-14

3-15

9) Magazynowanie:

Sklejka jest pakowana na paletach lub luzem

3-16

10) Laminowanie fornirem, papierem melaminowym, papierem membranowym itp.

Gotowe produkty ze sklejki

3-17

3-18

MASZYNY SINOEURO

KOMPLETNE ROZWIĄZANIA ONE STOP DLA TWOJEJ ZAKŁADU SKLEJKI


Poprzedni: Jaka jest różnica w szlifierce?

Następny : Jak zrobić sklejkę z filmem?

ONLINE